Son dakika haberine bakılırsa; Meteoroloji paylaştı! 17 il için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere bakılırsa: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer oldukça bulutlu, Marmara, Şimal Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Isparta, Adana, Mersin, Osmaniye ve Ardahan çevreleri ile Antalya’nın iç kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Çankırı, Yozgat, Sivas, Zonguldak, Düzce, Ordu, Giresun çevreleri, Ankara’nın kuzeyi, Samsun’un iç ve batı kesimleri ile Osmaniye, Kahramanmaraş’ın batısı ve Akdeniz’in Toroslar kesiminde yer yer güçlü olması planlanıyor.
HAVA SICAKLIĞI: Mühim bir değişim olmayacağı, şimal ve iç kesimlerde mevsim normalleri altında, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. RÜZGAR: Çoğu zaman şimal ve kuzeybatı, yarın zaman içinde Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege’de şimal yönlerden güçlü (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Çankırı, Yozgat, Sivas, Zonguldak, Düzce, Ordu, Giresun çevreleri, Ankara’nın kuzeyi, Samsun’un iç ve batı kesimleri ile Osmaniye, Kahramanmaraş’ın batısı ve Akdeniz’in Toroslar kesiminde yer yer güçlü olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında güçlü rüzgâr ve ulaşımda aksamalar benzer biçimde olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege’de şimal yönlerden güçlü (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve oldukça bulutlu, bölge genelinin mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, güneybatı kesimlerinde şimal yönlerden güçlü (40-60 km/sa) olarak esmesi planlanıyor.
BALIKESİR 18°C, 29°CParçalı ve oldukça bulutlu, yarın (Çarşamba) mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
EDİRNE 20°C, 34°CParçalı ve oldukça bulutlu, bu akşam saatlerinde mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
İSTANBUL 20°C, 28°CParçalı ve oldukça bulutlu, gece saatlerinden itibaren mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KOCAELİ 19°C, 28°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
EGE
Parçalı ve oldukça bulutlu, şimal kesimlerinin mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kıyı Ege’de şimal yönlerden güçlü (40-60 km/sa) olarak esmesi planlanıyor.
DENİZLİ 19°C, 32°CParçalı bulutlu
İZMİR 22°C, 32°CParçalı bulutlu
KÜTAHYA 14°C, 24°CParçalı ve oldukça bulutlu, yarın (Çarşamba) mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
MANİSA 21°C, 32°CParçalı ve oldukça bulutlu
AKDENİZ
Parçalı ve yer yer oldukça bulutlu, Isparta, Adana, Mersin, Osmaniye çevreleri ile Antalya’nın iç kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın batısında, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonrasında Toroslar kesiminde yer yer güçlü olması planlanıyor.
ADANA 22°C, 34°CParçalı ve oldukça bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri ile yarın (Çarşamba) il geneli mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, iç kesimlerinde yer yer güçlü olması planlanıyor.
ANTALYA 25°C, 35°CParçalı ve oldukça bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonrasında iç kesimleri mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
HATAY 20°C, 32°CParçalı bulutlu
MERSİN 23°C, 32°CParçalı ve oldukça bulutlu, yarın (Çarşamba) mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, iç kesimlerinde yer yer güçlü olması planlanıyor
İÇ ANADOLU
Parçalı ve oldukça bulutlu, bölge genelinin mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Çankırı, Yozgat, Sivas çevreleri ile Ankara’nın şimal kesimlerinde yer yer güçlü olması planlanıyor.
ANKARA 14°C, 24°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonrasında şimal kesimlerinde yer yer güçlü olması planlanıyor.
ÇANKIRI 13°C, 25°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde yer yer güçlü olması planlanıyor.
ESKİŞEHİR 15°C, 23°CParçalı ve oldukça bulutlu, yarın (Çarşamba) mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
KONYA 16°C, 26°CParçalı ve oldukça bulutlu, yarın (Çarşamba) mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
BATI KARADENİZ
Parçalı ve oldukça bulutlu, bölge genelinin mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimleri ile Zonguldak ve Düzce çevrelerinde yer yer güçlü olması planlanıyor.
BOLU 13°C, 20°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer güçlü olması planlanıyor.
DÜZCE 18°C, 24°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer güçlü olması planlanıyor.
KASTAMONU 12°C, 23°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonrasında iç kesimlerinde yer yer güçlü olması planlanıyor.
SİNOP 19°C, 25°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve oldukça bulutlu, bölge genelinin mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Samsun’un iç ve batı kesimleri ile Ordu ve Giresun çevrelerinde yer yer güçlü olması planlanıyor.
AMASYA 17°C, 24°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonrasında yer yer güçlü olması planlanıyor.
ÇORUM 13°C, 24°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonrasında yer yer güçlü olması planlanıyor.
SAMSUN 19°C, 24°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç ve batı kesimlerinde yer yer güçlü olması planlanıyor.
TRABZON 20°C, 24°CParçalı ve oldukça bulutlu, mahalli olmak suretiyle aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
DOĞU ANADOLU
Parçalı ve azca bulutlu, şimal ve batı kesimlerinin yer yer oldukça bulutlu, yarın (Çarşamba) Ardahan çevrelerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM 9°C, 25°CParçalı bulutlu
KARS 9°C, 25°CParçalı ve oldukça bulutlu
MALATYA 16°C, 30°CParçalı ve azca bulutlu
VAN 13°C, 26°CAz bulutlu
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve azca bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR 17°C, 35°CAz bulutlu
GAZİANTEP 18°C, 33°CParçalı ve azca bulutlu
SİİRT 22°C, 34°CAz bulutlu
ŞANLIURFA 22°C, 36°CAz bulutlu

Son Dakika Haberler