Fenerbahçe’de Jesus’tan Mergim Berisha sonucu!

Fenerbahçe’de göreve başlamadan mercek altına almış olduğu Mergim Berisha’ya Samandıra’da oynanan iki hazırlık maçında da ilk 11’de forma veren Jorge Jesus genç oyuncudan fazlaca ümitli. Bütçenin ve hareket alanının sınırı olan olduğu Aktarma döneminde doğru adım atmak istediğini yönetime ileten Portekizli teknik insanın hazırlık maçlarının tamamlanmasının arkasından yeni bir golcüye gerekseme olup olmadığına karar vereceği öğrenildi. Deneyimli teknik insanın bu kararının temelinde geçen sürem beklentilerin altında kalsa da 24 yaşındaki golcünün potansiyeline inanması yatıyor.
Fenerbahçe Emre Mor transferini deklare etti
ATTIĞI GOLLER MERCEK ALTINA ALINDI Berisha’nın hemen hemen 22 yaşlarındayken Salzburg ile Avusturya Ligi, kupa ve Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı 41 maçta 21 gol atıp, 12 asist yaptığını vurgulayan Jesus ek olarak yönetime Fenerbahçe’de Royal Antwerp’e attığı golü hatırlattı. Bu golle Berisha’nın kaliteli ve yüksek kariyer potansiyelli bir oyuncu bulunduğunu gösterdiğini aktaran. Portekizli çalıştırıcının ek olarak “Kadromda bu şekilde yetenekli bir golcüyü tam tanımadan gereksiz geçirme yapmam” söylediği öğrenildi. Berisha’yı ve gollerini yakından inceleyen Jesus ve ekibi, genç yıldızın yeterince verim alınacak bir sistemde oynatılmadığı için düşük verim alınmış olabileceği üstünde duruyor.
HAZIRLIK MAÇLARI KADERİNİ ÇİZECEK
Nişanlısıyla da geçtiğimiz yıl fırtınalı bir dönem geçirmesinin de performansına negatif yansıyabileceği göz önünde tutulduktan sonrasında bu sonucu alan Jesus, Berisha’dan güvenilir olmadan gereksiz geçirme hamlesi yapmayı düşünmüyor. Alman futbolcuyu ilk 2 maçta 11’de deneyen Jorge Jesus’un bugün Samandıra’da Katar ekibi Al Shamal’la, Avusturya kampı kapsamında Graz şehrinde Sırbistan ekibi Partizan ve Macar ekibi Mol Fehervar, ondan sonra Türkiye’de oynanacak Hull City maçlarında gördükten sora kati kararını vermesi umut ediliyor. Berisha’nın bu karşılaşmalardaki performansı yeni bir golcünün alınıp alınmayacağını netleştirecek.
(Özgürlük)

Son Dakika Haberler