Arda Turan hangi işi yapacağını deklare etti: Sergen Yalçın Beşiktaş’a çağırdı

28.06.2022 20:46 Son Güncelleme: 28.06.2022 21:08 TV100’de Candaş Tolga Işık’a konuşan Arda Turan, “Açıkçası şu anda Galatasaray’da oynayamayacağım için Katar, Dubai ya da ABD’da; eşimin rahat edemeyeceği bir yerde oynayamazsam futbolu devam ettirmeyi düşünmüyorum. Alttan bir ekibi alıp, UEFA Kupası final yolculuğuna giden bir öykü olsa ona hizmet etmek isterim fakat onun haricinde futbol oynayacağımı düşünmüyorum. Teknik direktör olmak isterim, iyi bir teknik direktör olacağımı düşünüyorum. Ekibimi topluyorum.” dedi.
Arda Turan, “Sergen Yalçın’ı canım kadar severim. Benim sıkıntılar yaşadığım günlerimde bana telefon açtı, ‘Beşiktaş’a gelmek ister misin?’ dedi. Bana görkemli sahiplendi. Dost söylediğim insanların çıkmadığı kadar sahiplendi.” ifadelerini kullandı. Arda Turan’ın açıklamalarından öne çıkanlar;
Biz Barcelona’yı eleyebilirdik. Frankfurt’un oynadığını Galatasaray da oynadı. Frenkie, Pedri, Gavi; bunlar gencecik çocuklar ve baskıda kırılabilirler. Ben, Barcelona’ya karşı iyi oynadım diye mutlu olmak istemiyorum. Benim başarı standardım bu değil.
Tarihin en iyi teknik direktörü olmak isterim. Bunu Fatih hocanın ağzından duyduğum için söylüyorum, ‘Beni geçebilirsin’ dedi. Onun için de deneyeceğim. ‘Beni bir tek sen geçebilirsin’ dedi.
Galatasaray’ın bazı yönetim kurulu, genel kurul üyeleri beni sevmiyormuş şeklinde hissediyorum. Fazlaca fena bir şey. Ben, Galatasaray’ı hep seveceğim. Yandaş benim canım. Genel kurul beni sevmiyor, niye bilmiyorum, herhalde onlar da 13 milyon kazandırdı.

Son Dakika Haberler