Arda Turan: Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan teklif aldım

28.06.2022 21:30 Son Güncelleme: 28.06.2022 21:47 TV100’de Candaş Tolga Işık’a konuşan Arda Turan, “Açıkçası şu anda Galatasaray’da oynayamayacağım için Katar, Dubai ya da ABD’da; eşimin rahat edemeyeceği bir yerde oynayamazsam futbolu devam ettirmeyi düşünmüyorum. Alttan bir ekibi alıp, UEFA Kupası final yolculuğuna giden bir öykü olsa ona hizmet etmek isterim fakat onun haricinde futbol oynayacağımı düşünmüyorum. Teknik direktör olmak isterim, iyi bir teknik direktör olacağımı düşünüyorum. Ekibimi topluyorum.” dedi.
Arda Turan, “Sergen Yalçın’ı canım kadar severim. Benim sıkıntılar yaşadığım günlerimde bana telefon açtı, ‘Beşiktaş’a gelmek ister misin?’ dedi. Bana görkemli sahiplendi. Dost söylediğim insanların çıkmadığı kadar sahiplendi. Aziz Yıldırım, oldukça iyi rakipti. Oldukca güzel rekabetti. Seneler geçtikçe özlüyoruz. Zamanında oldukça saygılı bir halde teklif yapılmıştı, bana ve Galatasaray kulübüne. Ikimiz de aynı saygı ile reddettik.” ifadelerini kullandı. Arda Turan’ın açıklamalarından öne çıkanlar;
Biz Barcelona’yı eleyebilirdik. Frankfurt’un oynadığını Galatasaray da oynadı. Frenkie, Pedri, Gavi; bunlar gencecik çocuklar ve baskıda kırılabilirler. Ben, Barcelona’ya karşı iyi oynadım diye mutlu olmak istemiyorum. Benim başarı standardım bu değil.
Tarihin en iyi teknik direktörü olmak isterim. Bunu Fatih hocanın ağzından duyduğum için söylüyorum, ‘Beni geçebilirsin’ dedi. Onun için de deneyeceğim. ‘Beni bir tek sen geçebilirsin’ dedi.
Galatasaray’ın bazı yönetim kurulu, genel kurul üyeleri beni sevmiyormuş benzer biçimde hissediyorum. Oldukca fena bir şey. Ben, Galatasaray’ı hep seveceğim. Yandaş benim canım. Genel kurul beni sevmiyor, niye bilmiyorum, herhalde onlar da 13 milyon kazandırdı. Galatasaray’ı sevmenin bu kadar kabahat olduğu bir yaşam olabilir mi? Son 2 maçı Aslantepe’de bile izlemedim, futbolu bırakıyordum ben. Jübile falan istemiyorum. Nezaket istemiyorum, Galatasaray başarı göstermiş olsun.
Ayhan Akman’ın oğlu Efe Akman beni oldukça etkiliyor. Galatasaray’ın 2 yıl sonrasında ön liberosu olabilir. Bartuğ Elmaz Marsilya’ya gitti oldukça üzüldüm. Onunla ilgili hayaller kuruyordum. Beceremedik.
Baba ile oğul arasındaki ilişki… Bizim hadsizliğimizdir hocaya karşı, Fatih hoca da sağ olsun bizi affetti. Elini öptük, barıştık. Fatih Terim, bizim yaşam büyüğümüzdür.
Galatasaray bir dönüşüme girecekse, Fatih Terim ile olmalıydı. Galatasaray’ın geleceğine hazırlanıyoruz deseydik, bunu oldukça daha iyi yapardık. Fatih Terim, oradaki evlatların hocasından oldukça babasıdır. Gidişi bizim için hüzünlüydü. Daha değişik olmalıydı. Fatih Terim’i sahadan uzaklaştırma, Fenerli projesidir derim. Latife olarak.

Son Dakika Haberler